Office 365 Ürün Anahtarı Nedir?

Office 365 Satın al

Office 365 Ürün Anahtarı Nedir?

Office 365 ürün anahtarı; Office uygulamasının etkinleştirilebilmesi için gerekli olan koddur. Office 365 ürün anahtarı aracılığı ile Microsoft hesabı Office uygulamasına bağlanabilmektedir. Office 365 aboneliğinin başlatılabilmesi için ürün anahtarı almanın gerektiği ve gerekmediği durumlar bulunmaktadır. Dijital olarak da halledilebilmektedir. Office 365 ürün anahtarı Microsoft Store üzerinden sipariş geçmişine bakarak görüntülenebilmektedir. İlgili kodun kullanılan Office uygulamalarında görüntülenebilmesi mümkün değildir. İlgili ürün anahtarı, ürün anahtarı kartının üzerinde yazmaktadır. Bu kartı aldıktan sonra üzerinde yazan anahtarın satın alma işlemi yapılırken girilmesi gerekmektedir. Anahtar ile ilgili herhangi bir sorunun çıkması durumunda Microsoft ile iletişime geçilmelidir.

Office 365 Ürün Anahtarı Nereye Girilmelidir?

Office 365 ürün anahtarının girişinin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır:

 • https://www.office.com/setup adresine girilmesi gereklidir.
 • Açılan sayfadan 3 aşama ile Office 365’in alınabilmesi mümkündür.
 • İlk aşamada öncelikle başlamak için Microsoft hesabının kullanılması gereklidir. Bunun için hali hazırda kullanılan Microsoft hesabı ekranda gösterilmektedir. Eğer devam edilmek istenen hesap o değil ise hesap değiştir butonuna tıklanması gereklidir. Ancak o hesap ile devam edilmek isteniyor ise sonraki butonuna tıklanmalıdır.
 • Ardından 25 haneli ve 5 ayrı kutucuğa ayrılmış olan ürün anahtarının giriş ekranı açılmaktadır. Alınan ürün anahtarının girişinin bu aşamada yapılması gereklidir.
 • Ürün anahtarı girişi yapıldıktan sonra Office 365’i alabilmek için gerekli ekran açılmaktadır ve sonrasında yönergeler takip edilerek satın alma işlemi tamamlanabilmektedir.

Office 365 Ürün Anahtarı Office Üzerinden Nasıl Görüntülenir?

Office uygulamasından ürün anahtarının görülebilmesi tam olarak mümkün değildir. Güvenlik amacı ile ürün anahtarının sadece bir kısmının görülebilmesine izin verilmektedir. Office uygulamalarından ürün anahtarının tamamının görüntülenebilmesi mümkün değildir. Ancak Office’in hangi Microsoft hesabına bağlı olduğunun görüntülenebilmesi mümkündür. Bunun için ise öncelikle herhangi bir Office uygulamasının açılması gereklidir. Örnek vermek gerekir ise; bir Word dosyası açılmalıdır. Sonrasında dosya menüsünden hesap bölümü seçilmelidir. Ürünün adı ekranda çıkmaktadır ve ardından sahibi alanı görülmektedir. Burada bir e-posta adresi gösterilmektedir. Office 365 ürününün bağlı olduğu Microsoft hesabı da o e-posta adresidir.

Microsoft Store İle Office 365 Ürün Anahtarı Nasıl Görülebilir?

Microsoft Store aracılığı ile ürün anahtarının görüntülenebilmesi için takip edilmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

 • Öncelikle https://www.microsoftstore.com adresine giriş yapılmalıdır.
 • Sağ üst köşede bulunan oturum aç butonuna tıklanmalıdır.
 • Ardından açılan sayfadan Microsoft hesabına giriş yapılması gereklidir. Ancak giriş yapılan hesabın Office 365’in satın alım işleminin yapıldığı hesap olması gerekmektedir.
 • Giriş işlemi tamamlandıktan sonra sağ üst köşede bulunan kısımdan isim seçilmelidir ve sonrasında sipariş geçmişine tıklanmalıdır.
 • Bu aşamaya geldikten sonra Office 365 ürün anahtarının görülebilmesi için Office’i yükle butonuna tıklanması gereklidir.
 • Office’i yükle butonu direkt olarak Office’i yüklememektedir. Sadece ürün anahtarının görülebilmesi için yapılması gereken işlem basamakları arasında yer almaktadır. Açılan pencerede ürün anahtarı görülebilmektedir. İlgili sayfadan ürün anahtarını Microsoft hesabı ile ilişkilendirmek de mümkündür.

Yeni Windows 10 Bilgisayar Office 365 İle Birlikte Geldiğinde Ürün Anahtarı Bulunur Mu?

Windows 10 bilgisayarda Office 365 olmasına rağmen ürün anahtarının bulunması eğer satın alımı yapılmamış ise mümkün değildir. Office 365; deneme sürü kullanılarak, satın alınarak ve etkinleştirme işlemi yapılarak kullanılabilmektedir. Alınan bilgisayarda eğer Office 365 yüklü ise; bilgisayar üreticisinden bir ürün anahtarının satın alınabilmesi mümkün değildir. Ancak kullanıcıya Office’i ilk açtığında deneme sürümünü kullanabilme veya ürünü satın alabilme seçeneği sunulmaktadır. Kullanıcı tercihine göre eğer ister ise ilk bir ay ürünü ücretsiz bir şekilde kullanabilmektedir. Ancak bu süre dolduktan sonra kullanmaya devam edebilmesi için ürünü satın alması ve dolayısı ile de bir ürün anahtarı satın alması gerekmektedir.

Office 365 Ürün Anahtarı Kartı Nedir?

Office ürün anahtarı kartı; üzerinde ürün anahtarının olduğu bir karttır. Bu karta ilk bakıldığında direkt olarak ürün anahtarının görülebilmesi mümkün değildir. Kartın üzerinde gümüş renginde yaldız bir kaplama bulunmaktadır ve ürün anahtarını görebilmek için bu yaldızlı kısmın kazınması gereklidir. Kazınma işleminin dikkatli bir şekilde yapılması gereklidir. Çünkü anahtarın herhangi bir şekilde zarar görmesi durumunda Microsoft destek birimi ile iletişime geçilmesi gereklidir. Bunun için de geçerli bir satın alma belgesine sahip olunması gereklidir.

Ürün Anahtarının Satın Alınmasını Gerektiren ve Gerektirmeyen Durumlar Nelerdir?

Ürün anahtarının satın alınma durumları şunlardır:

 • Perakende satış mağazası üzerinden ürün anahtarı satın alınabilmektedir. Bu işlemi yeni bir Office kopyası satın almak isteyenler ve yeni bir Office 365 aboneliği başlatmak isteyenler uygulamaktadır. Microsoft Store üzerinden indirme işlemi yapılarak bu işlem yapıldığında ürün anahtarının alınması gerekmemektedir.
 • Mevcut Office sürümü kaldırıldıktan sonra yeni bir Office sürümünün satın alınması durumunda ürün anahtarının alınması gerekmektedir.
 • Var olan Office 365 aboneliğinin yenilenmesinde hem ürün anahtar kartı satın alınarak ürün anahtarı aracılığı ile hem de ürün anahtarı olmadan çevrimiçi bir şekilde yükleme yapılarak aboneliğin yenilenebilmesi mümkündür.

Office Üzerinden Oturum Açmadan İşlem Yapmayı Gerektiren Durumlar Nelerdir?

İşlem yapılmasını gerektiren hususlar şöyledir:

 • Öncelikle Office Professional Plus, Visio Professional veya Project Professional kullanılıyor ise bu işverenin Microsoft HUP avantajı yardımı ile satın alınmış ise; bu durumda kullanıcının bir ürün anahtarının olması gereklidir. Bu ürün anahtarını ise çevrimiçi olarak bulması gerekmektedir.
 • Office Professional Plus’ı iş yerindekiler toplu lisanslı bir sürüm üzerinden kullanıyor iseler; bu durumda ürün anahtarı gerekmektedir ve ürün anahtarı da yönetici aracılığı ile alınmaktadır.
 • Aboneliğin süresi doldu yazısı Office uygulamalarını kullanırken çıkıyor ise; aboneliğin yenilenmesi gerekmektedir.
 • Dene sürümü kullananların bu deneme sürümü bittikten sonra ürünü satın almaları gerekmektedir.

Ürün Anahtarı İle İlgili Desteğe İhtiyaç Duyulan Durumlarda Ne Yapılmalıdır?

Ürün anahtarı ile alakalı destek alabilmek için uygulanması gereken adımlar aşağıdadır:

 • https://support.microsoft.com/tr-tr/contactus/ adresine giriş yapılması gereklidir.
 • Bize başvurun yazısının alt kısmında bulunan başlarken butonuna tıklanması gereklidir.
 • Ardından yardım alınabilecek olan ekran açılmaktadır. Bu ekranda ilgili problemin ne olduğunun kısaca açıklanması istenmektedir.
 • Office 365 ürün anahtarı ile ilgili nasıl bir problem yaşanıyor ise bu kısaca yazılmalıdır ve sonrasında probleme bağlı olarak gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Kategoriler